Історична довідка про населені пункти ЄЛИХОВИЦЬКОЇ сільської ради
Єлиховицька сільська рада є однією з найбільших по території сільських рад Золочівського району. Площа території сільської ради – 4571,3 га, в тому числі: сільськогосподарські угіддя - 2506,9 га; ліси - 1649,2 га. Населення на 01.01.2017 р. становить – 2456 осіб, кількість дворів всього – 902.
До складу сільської ради входить сім сіл, а саме:
- с. Єлиховичі – адміністративний центр сільської ради,
- с.Городилів,
- с.Зозулі,
- с.Монастирок,
- с.Копані,
- с.Луг,
- с.Обертасів.
Село Єлиховичі, Золочівського району, Львівської області знаходиться на віддалі 3-х кілометрів від районного центру м. Золочева і 68 км – від обласного центру – м. Львова. Через село проходить дорога обласного значення Золочів – Ясенів.
Село Єлиховичі (польська назва Єльховіци) вперше згадуються в історичних документах в 1447 році.
Існує така історична легенда походження назви села:
Трохи на північ теперішнього села Городилів було древнє містечко – Радече з заможніми мешканцями, а на місці теперішнього села Єлиховичі, були болота зарослі чагарниками і вільхами.
Місто Радече та всі поселення біля нього багато разів спустошували татари. Тікаючи в зарослі і болота від монголо-татарської навали, люди помалу обживали їх і утворили село Єльховіци (назва села - від назви дерев вільхи, що на польській мові «ольха», розмовне «єльха», хоч існує і інша версія назви села – нібито від слів «є лихо вічне», яким являлося в той час нашестя монголо-татар),
За часів Польського королівства всі населені пункти даної місцевості належали польським магнатам і були заселені переважно поляками. У 1598 році села Єльховіци та Городилів разом з багатьма іншими селами Золочівщини купив Марк Собєський, який пізніше подарував їх своєму синові Яну Собєському.
Населення Єлихович та Городилова відносилося до Золочівської парафії костелу Успення Діви Марії.
В 1938 році в селі Єльховіци побудовано костел і утворена окрема парафія. На той час тут проживало 539 осіб, з яких 4/5 були поляки.
Після ІІ світової війни в 1945-1946 роках, згідно договору між Польщею та Радянським Союзом, поляки із сіл Єльховіци, Городилів та інших ближніх до них населених пунктів були переселені в Польщу, а сюди переселені українці, що проживали на території Польщі. Переселені села були бідні і їхні мешканці жили злиденним життям, залишившись без роками нажитого майна. Тоді ж і назва села з польської - «Єльховіци» - стала «Єлиховичі».
Село Городилів розміщене на захід від села Єлиховичі на віддалі 2 км.
Про село Городилів вперше згадується у 1447 р. На горбочку від міста Радече обживали земельні ділянки - городи, де з часом утворилося село Городилів (за однією легендою назва села походить від слова – городи, а за іншою, від слова «город», колишнього «града» Радече з північної сторони якого горби були укріплені, де сьогодні село Городилів. А є ще третя версія, що назва села походить від старовинного імені Городило, отже, Городилів – це скорочена назва «Городилів двір»).
В 1867 році в селі Городилів побудована мурована церква, на північній окраїні села, та дзвіниця ХІХ ст., які є пам’ятками архітектури місцевого значення. В храмі знаходяться портрети засновників церкви Антонія Ганьошина та Гарасима Сембая. Церква с.Городилів є однією з найстаріших кам’яних церков у селах району.
Село Зозулі вперше згадується в 1674 році. На місці теперішнього села Зозулі були ліси, серед яких розміщалися поодинокі оселі з назвами: «Палкова гора», «Козакова гора», «Обертасів», «Бзова», «Осмалина», «Отарівка», «Переліски», «Монастирок», «Копані». В 1848 році поодинокі оселі з’єднані в одну адміністративну громаду і поселення названо селом Зозулі. За однією версією в основу назви села лягло ім’я Запоріжського козака Зозулі Панасенка, яке фігурувало в реєстрах складених після Зборівської битви в 1643 році, за іншою версією – село названо так через безліч зозуль, які хором кували в лісах, серед яких воно виникло.
Село Монастирок до 1888 року було частиною села Зозулі, розміщеною між лісами. Назва його походить від монастиря, який був у даному поселення самостійний, а потім прилучений до монастиря оо. Василіян в м. Золочів.
Село Копані стало окремим селом з 1950 року. До цього часу воно було віддаленим хутором села Зозулі. Назва села походить від каменекопальні, яка знаходилася в даному поселенні. Кам’яні гори біліють в селі Копані і в даний час.
Села Луг та Обертасів також були хуторами села Зозулі і виділилися в окремі села значно пізніше.
До 1954 року сільські ради були в селах Монастирок, Зозулі, Городилів та Єлиховичі. В 1955 році села Городилів, Єлиховичі, Заріччя (яке у 1969 році приєднане до м. Золочів), Зозулі та Копані були об’єднані в Єлиховицьку сільську раду з центром в селі Єлиховичі: а села Монастирок і Обертасів утворили Монастироцьку сільську раду.
В 1960 році всі населені пункти даної території об’єднані в одну територіальну одиницю - Єлиховицьку сільську раду.
Територія сільської ради мальовнича. Приміські ліси являються зоною відпочинку. Через село Єлиховичі проходить туристичний маршрут «Золота підкова» найбільш відомими Львівськими замками – Золочівським, Підгорецьким і Олеським.